Ekonomi

Şok fiyat! 4 çeşit yemek 29 TL

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sultanahmet’te 7’nci Kent Restoran’ı hizmete açtı. Alemdar Mahallesi Yerebatan Caddesi Salkım Söğüt Caddesi’nde açılan Kent Restoran’ın ilk tabldotunu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dağıttı.

“ŞİMDİYE KADAR 310 BİN KİŞİ FAYDALANDI”

Bugüne kadar kademeli olarak açtıkları 6 Şehir Lokantası’ndan yaklaşık 310 bin kişinin faydalandığını belirten İmamoğlu, “Bu inanılmaz bir şey. Bugün açılışını yaptığımız yer Sultanahmet’e yakın. Beni en çok mutlu eden şey öğrencilerimize yakın olmak. Yakınlarda özellikle İstanbul Üniversitesi’nde yurtlar var. Yurtların varlığı da değerlidir. Bence çok faydalı olacak. Yoğun bir genç nüfus bundan faydalanacaktır. Öğrencilerimiz hem lezzetli hem de bir o kadar hoş hanımların hizmetleriyle buluşacaklar. Çok şükür onlar da bizim burada sembolümüz. Kent Restoranlarını kadınlara emanet ediyoruz. Kent Restoranlarımızın genç arkadaşlarımızın bütçelerine katkı sağlamasını istiyoruz” dedi. İmamoğlu, öğle yemeğini çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan bir grupla yedi.

SADECE KADINLAR ÇALIŞIYOR

Sadece bayanların çalıştığı Kent Lokantalarının menüleri, İBB Lojistik Ek Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında deneyimli şefler tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Kent Restoranları’nda 4 çeşit yemek 29 TL, meşrubat 5,5 TL, tatlı 7 TL ve su 1 TL’den satılıyor. Sayısı 7’ye ulaşan City Restoranları Çapa, Bağcılar, Sultanbeyli, Ümraniye, Üsküdar, Avcılar ve Sultanahmet’te hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu