Haber

Malatya karlı bir güne uyandı… Yayalar için kaldırıma halı serildi

Malatya karlı bir güne uyandı… Yayalar için kaldırıma halı serildi

MALATYA Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kar yağışı dün geceden itibaren Malatya’da da etkili oldu. Malatya kenti sabaha karşı bembeyaz uyanırken, gruplar kapanan yolları açmak için çalışma başlattı.

Meteorolojinin yaptığı uyarının ardından kar yağışı gece saatlerinden itibaren Malatya genelinde etkili olmaya başladı. Sabaha kadar yağan kar yağışı kent merkezinde yarım metreyi bulurken, sabah saatlerinde iş yerlerine gitmeye hazırlanan vatandaşlar, araçlarında biriken karı temizlemek için yoğun çaba sarf etti. Bazı bölgelerde yoğun kar yağışı sonrası ağaçların kolları ağır yüke dayanamayarak kırıldı. Bu yıl kar yağışının geciktiğini belirten vatandaşlar, bu yağışların özellikle çiftçileri sevindirdiğini söyledi. Yağışların devam etmesini isteyen vatandaşlar, kuraklık karşısında bu yağışların herkesi memnun ettiğini söyledi. Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, özellikle kent merkezinin yoğun olduğu bazı bölgelerde yerlere halı serip, buzlanma karşısında vatandaşların olumsuzluk yaşamasını engellemeye çalıştı.

“Yoğun kar yağışı bekleniyor”

Meteoroloji 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nden dün yapılan duyuruda, yoğun kar yağışının bugün gece yarısına kadar devam etmesinin beklendiği belirtildi. Yağışlar kent merkezinde dururken, yağışların özellikle kuzey ve güney ilçelerde yer yer etkisini gösterdiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu