Haber

Depremzede aile Boğazkent’te tatil yerine yerleştirildi

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremde evleri yıkılan ve Antalya’ya gelen aile, Serik ilçesine bağlı Boğazkent Mahallesi’ndeki bir tatil sitesinde misafir edilmeye başlandı.

Depremzede Sevinç Dokuyucu (34), küçük kızı, oğlu, annesi, babası, kız kardeşi ve 2 yeğeni Kaymakamlık tarafından bir hayırseverin desteğiyle Boğazkent’teki tatil yerine yerleştirildi.

Sevinç Dokuyucu, gazetecilere büyük bir şok yaşadıklarını ve evlerini kaybettiklerini söyledi.

Antalya’ya kalacak yerleri olmadığı için geldiklerini belirten Dokuyucu, “Çocuklar bu yaşta bu psikolojiyi yaşamak zorunda kaldı. Biz yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bizim aklımız Hatay’daki akrabalarımızda. İnternetten haber var. Bu durumda kimler öldü, kimler enkaz altında kaldı. Takip edebiliriz.” söz konusu.

25 yıl önce Hatay’da 5.5 büyüklüğünde deprem yaşadığını anlatan Dokuucu, “Ben 1997’de Hatay’da meydana gelen depremi yaşadım. Hatırlıyorum. Kızım yaşındaydım. Şimdi kızım Eliza 2023’te deprem yaşadı. . Çok korkunç bir duygu. Evsiz kaldık. Vatanımızı terk etmek zorunda kaldık. Allah herkesin yardımcısı olsun.” dedi.

Artık gidecekleri bir okulları yok.

Çocukların yemek için geçici olarak yerleştirildikleri yerin çadır kısmını boyadıklarını ifade eden Dokuyucu, “Pazar akşamı kızımın formasını ütüledim. Beslenme çantasını hazırlayıp kenara koydum. Pazartesi sabahı gidecekti. Okula gitmek için çok heyecanlıyım.Sabah 04:17’de sarsılarak uyandık.Artık gidecek okulları yok.Kitapları yok, enkaz altındalar. Çözülecek test kitabı yok. Okunacak hikaye kitabı kalmadı. Şu an bunları boyama kitaplarıyla yönetmeye çalışıyoruz. Bundan sonra ne olacağını bilmiyoruz.” sözlerini kullandı.

dernekpazarihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu